Нова стъпка по стъпка карта за обяснение на Мекотели



Любовната стрела се изхвърля преди копулация за стимулиране на процеса.

Питър Годфри-Смит – биолог – специалист по октоподите в Сити Юнивърсити, Ню Йорк, и в Университета в Сидни, Австралия, предполага, че няколко сили може да са помогнали на октопода да развие сложна нервна система. Първата е тялото му. Нервните системи в крайна сметка еволюират заедно с телата, а тялото на октопода е еволюирало като необикновено сложно. Тъй като няма кости, октоподът може да протегне всеки крайник във всяка посока и да го огъва във всяка точка; за разлика от вас и мен той не е ограничен да го движи при рамото, лакътя или китката. Това предоставя на октопода огромен набор от възможни движения; освен това всеки крайник може да прави нещо различно.

Най-характерните особености са наличие на двустранна черупка и редуциране на главата и всички органи, свързани с нея, включително и радула.

При мидите устата започва с чифт пипала, снабдени с ресничест епител. Те насочват водния поток заедно с хранителните частици към устата. Поради липсата на глава липсват глътка, радула, челюсти и други органи свързани с тази част на храносмилателната система.

Ракообразните и мекотелите се ловят от крайбрежните рибари с помощта на прости методи. Омари, например, със саксии със стръв, които се потапят в морето и редовно се проверяват. Също така, не всеки уловен омар стига до пазара, тъй като минималният размер на животните е точно определен.

Повечето от членовете на тази група или нямат черупки, или имат малки вътрешни черупки.

Мекото тело кај школките е заштитено со черупки кои на предната страна мекотели може да се отвораат, а на задната страна се поврзани;

Те могат също да препоръчат други мерки, за да се гарантира, че вирусът няма да се предава по-нататък.

широко разпространен не се разрешава навреме дразнещо

Железният охлюв crysomallon squamiferum е люспест мекотели на корема

Јајцата се поставуваат поединечно или во групи во желести маси или кожени капсули.

Някои октоподи например се свиват на топка като парче корал и използвайки две от пипалата си, пълзят бавно по морското дъно.

Додека полжавите и полжавите од семејството на гастроподи се јадат ширум светот (вклучително и како ескаргот во француски ресторан), бивалвите се поважни како извор на храна за луѓето, вклучувајќи школки, школки, остриги и други подморски деликатеси.

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *